CS 518

Dla prawdziwych entuzjastów winylu,
CS 518 wyposażony jest w podwójny kardan, wykorzystujący łożyska kulkowe dla zapewnienia optymalnej precyzji.

To doskonałe ramię tonowe ma zdolność do prowadzenia nawet wysokiej klasy przetworników z największą precyzją i niezawodnością.

Przetwornik Ortofon 2M Red oraz przełączalny przedwzmacniacz MM są integralną częścią tego gotowego do pracy pakietu.

Plinta : Lity MDF

 • Składana konstrukcja MDF z czarną okleiną winylową

 • Elastomerowy absorber drgań zintegrowany wewnątrz nóżek

 • Zdejmowana pokrywa przeciwkurzowa

Talerz: Aluminium Die-cast

 • Precyzyjny odlew aluminiowy

 • Ciężka gumowa mata tłumiąca rezonans

 • Solidne łożysko talerza z trzpieniem z hartowanej stali w mosiężnej tulei

Tonearm: Twin Gimbal Design

 • Prosty, statycznie wyważony

 • Solidna konstrukcja aluminiowa z precyzyjnym łożyskiem obrotowym

 • Regulacja siły nacisku i antyskatingu

Napęd: Silnik DC / Pasek

 • Niskie wibracje silnika DC-Servo-Motor

 • Gumowe mocowania odsprzęgające wibracje

 • Precyzyjnie wycięty pas dla niższego poziomu drgań i wibracji

DANE TECHNICZNE

Silnik

Napęd: Pasek

Ustawienia prędkości: 33/45/78

Wow & Flutter: < ±0,1 % (DIN WTD)


Ramię

Auto-Start/-Stop-Funkcja: Nie

Łożysko: 4 x łożysko kulkowe Pivot / podwójne mocowanie kardana

Długość efektywna: 221,5 mm

Kąt przesunięcia: 25,6°

Wysięg:19 mm

Typ: statycznie wyważony

Zakres nacisku trzpienia: 0 g bis 4 g

Waga wkładu Zakres: 5 g bis 9 g

Wkładka: Ortofon 2M Red


Talerz

Materiał: Aluminium die-cast

Mata: Guma 2,5 mm

Łożysko: Wrzeciono z hartowanej stali Tuleja mosiężna

Średnica: 305 mm

Waga (wraz z matą): 850 g

Plinta

Materiał: MDF, składany

Wykończenie powierzchni: Fornir winylowy / Czarny

Stopy: Ø 62 mm / Elastomer

Podłączenie: Gniazdo RCA

Podłączenie do wejścia Phono: Tak

Połączenie z wejściem liniowym: Tak

Wyjście cyfrowe: Nie

Wymiar, zamknięta pokrywa przeciwpyłowa: 435 x 367 x 145 mm

Wymiar, otwarta osłona przeciwpyłowa: G: 415 mm / W: 400 mm

Waga: 5,8 kg

Wtyczka zasilania AC / DC: Zewnętrzne zasilanie

"Jak widać, ten Dual ma mnóstwo silnej konkurencji. Jest jednak wystarczająco dobrze wyceniony i utalentowany dźwiękowo, aby stanowić realną alternatywę dla najlepszych w tej cenie. To bardzo przyjemne móc ponownie powiedzieć to o gramofonie Dual."

"Nieskomplikowane, solidnie zbudowane gramofony z kompletnym wyposażeniem w atrakcyjnej cenie - taki był i jest Dual. CS 518 ma wszystko, czego potrzebujesz, aby cieszyć się winylami przez wiele lat: Brzmi dynamicznie i muzykalnie - a jednocześnie jest to nie tyle audiofilski fine spirit, co "kumpel do ręki". Jednak dzięki znakomitemu tonarowi oferuje najlepsze warunki do wydobycia jeszcze więcej z rowka z wkładkami wyższej klasy. Niech nie zmyli Cię zamieszanie związane z nazwą marki. Może być tylko jeden Dual. I powinien grać dość dokładnie jak CS 518."

"Wraz z Dual CS 518 nabywca otrzymuje w pełni wyposażony gramofon. Zintegrowany jest wzmacniacz gramofonowy MM, a wkładka Ortofon 2M Red jest naprawdę wysokiej jakości jak na przedział cenowy gramofonu. Łatwe podłączenie i dobre słuchanie muzyki to dewiza tego miejsca. Jeśli chcesz nieco bardziej poprawić brzmienie Dual CS 518, możesz zainstalować droższą wkładkę. Ale osobiście uważam, że to naprawdę nie jest konieczne."


"W pełni kardaniczny, 4-punktowo łożyskowany wahacz jest małą ucztą dla oczu i przyjemnie różni się od ramion licznych gramofonów w tym lub podobnym przedziale cenowym. Nadaje się do wkładek o masie od 5 do 9 gramów i ma długość efektywną 221,5 mm lub 8,72 cala."

"O tym, że odtwarzanie płyt nie musi wiązać się z dużym wysiłkiem, bardzo dobrze świadczy niedrogi Dual CS 518. Po wyjęciu z pudełka jest gotowy do grania, a wzmacniacz nie potrzebuje do tego nawet wejścia phono, bo gramofon ten ma na pokładzie wbudowany przedwzmacniacz dla systemów MM. W przypadku Ortofona 2M Red w zestawie znajduje się porządna wkładka. Jeśli wymagania dźwiękowe rosną, w pierwszym kroku można zastosować inny przedwzmacniacz gramofonowy, a w drugim wymienić wkładkę. Te kroki nie są obowiązkowe, aby dobrze słuchać muzyki, ale dla nabywców Dual CS 518 dają dodatkową pewność podjęcia właściwej decyzji. "


"Kolejny przyjemny rozdział został dodany do chwalebnej historii podwójnych gramofonów dzięki temu urządzeniu"


"...nadal buduje naprawdę dobre gramofony. Pod względem cenowym CS 418 jest lepszą ofertą, łącznie z dobrą wkładką Ortofona rozpieszcza suwerennym i czystym brzmieniem. CS 518 brzmi jeszcze bardziej porywająco, a dzięki bardziej rozbudowanemu łożysku wahacza oferuje również więcej dla oka."

"Pod względem brzmienia Dual CS 518 zdołał oddać ideę tego, co sprawiło, że w ostatnich latach analogowe słuchanie stało się ponownie popularnym sposobem spędzania wolnego czasu - nawet wśród młodszych osób. Takie było nasze wrażenie z niemal wszystkimi płytami, których słuchaliśmy. Do płynnego działania dołączył dźwięk, który jest bezpośredni i trafiający prosto w punkt. Szumy i inne artefakty trzymane są z dala od sygnału, czyli muzyki, w takim stopniu, że można mówić o niezakłóconej przyjemności.."

"Przyznaję, że mam pewne uprzedzenia do gramofonów Dual. Jednak uważam, że ten Dual jest lepiej brzmiący niż jakikolwiek inny gramofon tej marki, który wcześniej posiadałem. Nie, nie jest tak wygodny jak mój CS5000 (lubię jego przetwornik end-of-side), ale muszę przyznać, że CS 518 brzmiał lepiej. Dual świetnie dobrał wkładkę, która bardzo dobrze pasuje do charakteru gramofonu - Ortofon 2M Red, który coraz bardziej mi się podoba. Uwaga: 2M Red musi być używana przez co najmniej dziesięć godzin, zanim zacznie się jej krytycznie słuchać. Po wygrzaniu wspornika ma żywy dźwięk i jest szczególnie świetny z transjentami."


" Dual CS 518 oferuje dobrze brzmiący całościowy pakiet zawierający stopień gramofonowy w atrakcyjnej cenie, który można jeszcze unowocześnić w znaczący sposób przy niewielkim wysiłku"

" Powrót marki, która była jedną z największych wśród producentów gramofonów w czasach ich świetności jest miłym ożywieniem tego sektora, a przy okazji uważam iż to jest dobry powrót. Dual CS 518 jest klasycznym gramofonem paskowym, od którego dobrze jest zacząć przygodę z analogiem, a wymiana starszego Dula na nowy również nie oznacza spadku jakości. Brzmienie jest bardzo przyjemne i pozwoli na dłuższy relaks podczas odsłuchu."

" Dual CS 518 oferuje brzmienie mocno osadzone w analogowej estetyce, bazujące na plastycznej średnicy i delikatnej, a zarazem szczegółowej górze pasma. Niemiecki gramofon jest prosty w obsłudze i konfiguracji, a fabrycznie zainstalowana wkładka Ortofon 2M Red, zwłaszcza w połączeniu z dobrym przedwzmacniaczem gramofonowym, może zaskoczyć nawet bardziej osłuchanych z winylem miłośników dobrego brzmienia."

"Dual CS 518 to współczesny gramofon paskowy w pełni nawiązujący do ponad stuletniej historii tej niemieckiej marki. Inteligentnie zaprojektowany, solidnie zbudowany, ładnie zaprojektowany - design vintage wzorowany na konstrukcjach z lat 70-tych XX wieku. Ale najważniejsze, że (wraz z wkładką Ortofon 2M Red) zapewniający rzetelny i rasowy dźwięk klasy hi-fi. Pełny, energiczny i harmonijny. Dopracowany i atrakcyjny. W 100% analogowy. Rekomendacja Stereo i Kolorowo dla Dual CS 518! ."

Dual_CS_518_Brochure_V1_PL.pdf