CS 429

W pełni automatyczna funkcja CS 429 zapewnia maksymalną łatwość obsługi. Ramię tonu automatycznie podnosi się, przesuwa w poprzek i opada za pomocą jednego przycisku. Wystarczy umieścić płytę winylową na talerzu i nacisnąć przycisk start.

CS 429 posiada w pełni regulowany wahacz. Umożliwia to w przyszłości zmianę przetwornika i odpowiednią zmianę siły nacisku i antyskatingu.

Wewnętrzna gumowa konstrukcja tłumiąca odsprzęga ramię tonu i talerz od zewnętrznych wibracji. Ta bardzo cicha platforma zapewnia doskonałą jakość dźwięku w połączeniu z precyzyjną, optyczną kontrolą prędkości.

Plinta : Lity MDF

 • Konstrukcja MDF z wewnętrznym absorberem wibracji

 • Elastomerowy absorber drgań zintegrowany wewnątrz nóżek

 • Zdejmowana pokrywa przeciwkurzowa

Talerz: Aluminium Die-cast

 • Precyzyjny odlew aluminiowy

 • Ciężka gumowa mata tłumiąca rezonans

 • Solidne łożysko talerza z trzpieniem z hartowanej stali w mosiężnej tulei

Tonearm: Prosty, wyważony statycznie

 • Wszystkie funkcje mogą być w pełni automatyczne lub ręczne

 • Solidna konstrukcja aluminiowa z łożyskami kulkowymi

 • Regulacja siły nacisku i antyskatingu

Napęd: Silnik DC / Pasek

 • Precyzyjna optyczna kontrola prędkości

 • Gumowe mocowania odsprzęgające wibracje

 • Precyzyjnie wycięty pas dla niższego poziomu drgań i wibracji

DANE TECHNICZNE

Silnik

Napęd: Pasek

Ustawienia prędkości: 33/45/78

Wow & Flutter: < ±0,08 % (DIN WTD)


Ramię

Auto-Start/-Stop-Funkcja: Automatyczna

Łożysko: Łożysko kulkowe

Długość efektywna: 221,5 mm

Kąt przesunięcia: 25,6°

Wysięg:19 mm

Typ: statycznie wyważony

Zakres nacisku trzpienia: 0 g bis 4 g

Waga wkładu Zakres: 5 g bis 9 g

Wkładka: Ortofon 2M Red


Talerz

Materiał: Aluminium die-cast

Mata: Guma 2,5 mm

Łożysko: Wrzeciono z hartowanej stali Tuleja mosiężna

Średnica: 305 mm

Waga (wraz z matą): 850 g

Plinta

Materiał: MDF, składany

Wykończenie powierzchni: Fornir winylowy / Czarny

Stopy: Ø 62 mm / Elastomer

Podłączenie: Gniazdo RCA

Podłączenie do wejścia Phono: Tak

Połączenie z wejściem liniowym: Tak

Wyjście cyfrowe: Nie

Wymiar, zamknięta pokrywa przeciwpyłowa: 435 x 367 x 145 mm

Wymiar, otwarta osłona przeciwpyłowa: G: 415 mm / W: 400 mm

Waga: 6,2 kg

Wtyczka zasilania AC / DC: Zewnętrzne zasilanie

"Niedrogi gramofon, który jest gotowy do pracy po wyjęciu z pudełka, oferując naprawdę dobry dźwięk, a później może stać się wspaniałą bazą do dalszych ulepszeń to marzenie niejednego miłośnika winyli. I mimo że wybór jest ogromny, wciąż niełatwo je spełnić. W wielu dostępnych na rynku modelach montowana jest wkładka bardzo niskiej jakości, w związku z czym można zapomnieć o odkrywaniu magii analogowego brzmienia, chyba że od razu kupimy kartridż z wyższej półki. Jeżeli jednak mówimy o bardzo tanim gramofonie, pozostaje pytanie, czy gra jest warta świeczki - na przykład czy zastosowane w nim ramię i phono stage "udźwigną" taką modyfikację. Kiedy natomiast postanowimy nie schodzić poniżej pewnego poziomu jakościowego, szybko zorientujemy się, że nie rozmawiamy już o gramofonach za 2000-4000 zł, ale takich za 4000-8000 zł. CS 429 potrafi dać mnóstwo radości nawet w fabrycznej konfiguracji, a z lepszą wkładką i zewnętrznym przedwzmacniaczem korekcyjnym może niebezpiecznie zbliżyć się do tego, co oferują maszyny z innej kategorii cenowej, takie jak chociażby Clearaudio Concept. Wychodzi na to, że Dual, choć wznowił działalność zaledwie kilka lat temu, wciąż wie, jak robi się świetne gramofony. Po CS 418, CS 429 to kolejny model tej marki, który pokazał znacznie więcej, niż się spodziewałem. Jeżeli szukaliście takiego źródła i nie możecie wydać więcej, radzę zainteresować się nim, póki nie jest za późno. "

"Podsumowując, z CS 429 DUAL dostarcza wyrafinowany i dokładnie precyzyjny w pełni automatyczny gramofon. Podoba nam się minimalizacja rezonansów poprzez absorpcyjne nóżki, tłumione drganiami zawieszenie silnika, gumową podkładkę o grubości 2,5 mm oraz odsprzężenie tonarmu i gramofonu. Ponadto dokładna i płynna praca napędu pasowego w połączeniu z nośnikiem dźwięku Ortofon dostarcza autentycznych wrażeń dźwiękowych.

Nawet jeśli widzimy potencjał optymalizacji w uniknięciu plastikowego opakowania i niewygodnego umieszczenia przełącznika zasilania z tyłu, oceniamy DUAL CS 429, który obecnie kosztuje około 650 EUR, jako godne polecenia wejście do klasy w pełni automatycznej z bardzo dobrą oceną 4,5 na 5 gwiazdek."

"Jak wspomniałem w poprzednich recenzjach, przez większość mojego życia audio używałem gramofonów Dual. Zawsze uważałem, że jest mało prawdopodobne, aby Dual był w stanie przebić mojego CS 5000, ale muszę przyznać, że CS 429 wypada całkiem dobrze. To gramofon, którego nie chciałbym mieć w swoim systemie. Automatyczna funkcja jest mile widziana i działa doskonale, a wkładka Ortofon 2M Red jest świetnie dopasowana do gramofonu. Oczywiście nie jest on specjalnie tani, bo kosztuje 800 dolarów, ale uważam, że jest to godny wysiłek ludzi z firmy Dual. Jeśli przemawia do Was gramofon automatyczny, to polecam sprawdzić Dual CS 429. To z pewnością zwycięzca."

"Dual CS 429 jest bardzo dobrze wykonany i wychodzi z rozwiązaniami dotyczącymi istotnych dla dźwięku detali, które nie są standardem w tej klasie cenowej. Wkładka Ortofon 2M Red, która jest częścią pakietu, doskonale uzupełnia gramofon.

W dodatku wyróżnia się on funkcjonalnie jako w pełni automatyczny gramofon, który łączy przyjemność z odtwarzania płyt z łatwością obsługi. Automatyczny powrót ramienia tonowego jest szczególnie przydatny w praktyce." "

Dual_CS_429_A4_Brochure_PL_2021.pdf